איך מתגרשים

 
זקוק למידע אודות תהליך הגירושין? מעוניין לדעת איך מתגרשים?
במאמר זה מידע אודות תהליך הגירושין ותשובה לשאלה איך מתגרשים
עורך דין גירושין ודיני משפחה משה פרדס

לתיאום פגישה חייגו 02-6222943
 
 
בשנים האחרונות גירושין הינה תופעה שכיחה. בני זוג רבים, ממהרים להתחתן מהסיבות הלא נכונות ולאורך כל תקופת הנישואין נושאים בליבם מחשבות כגון: איך מתגרשים ולמה בכלל התחתנתי. עם הזמן מגיעים בני הזוג להחלטה חד משמעית כי הם מעוניינים לשים סוף ליחסים הזוגיים עם בן הזוג ולהתחיל בפרק חדש, שונה ואחר.

נושא הגירושין איננו דבר פשוט ושאלות כמו איך מתגרשים ומתי מתגרשים אלו הם שאלות שצצות גם לאחר קבלת ההחלטה. מאמר זה ינסה במעט לבאר את נושא הגירושין והתהליך המתלווה אליו.

ראשית חשוב להבין כי גירושין בין יהודים בישראל מתבצעים בלעדית בבית הדין הרבני. כאשר בית המשפט לענייני משפחה יכול לדון ביתר הנושאים הקשורים לכך ובכלל זה: חלוקת רכוש, משמורת על הילדים, תשלום מזונות ועוד.
 
 
איך מתגרשים
 

איך מתגרשים - כיצד מתבצע הליך גירושין

 
התשובה לשאלה איך מתגרשים מתייחסת לשלושה שלבים: החלטה עקרונית להתגרש, בחירת עורך דין שיבצע את ההליכים המשפטיים עבורך והליך הגירושין עצמו המתבצע בבית הדין הרבני כאשר יתר הנושאים הכרוכים בגירושין יכולים להתבצע במקביל גם בבית המשפט לענייני משפחה.

החלטה - על בני הזוג, או על אחד מהם, להגיע להחלטה חד משמעית כי הם מעוניינים להתגרש, באם החלטת בני הזוג להתגרש איננה חד משמעית, מומלץ לפנות לבורר או מגשר שיסייע לבני הזוג לפתור את החיכוכים והמחלוקות. יודגש כי בכל מקרה יש לפנות בראש ובראשונה לעו"ד מקצועי בתחום המשפחה והגירושין כדי לוודא שלא מפסידים זכויות וכי ננקטו הפעולות המשפטיות על מנת להגן עליכם.
בישראל יש מרוץ סמכויות בין ביה"ד הרבני לבין בית המשפט האזרחי כאשר לשתי הערכות הללו סמכות לדון ברכוש, החזקת ילדים ומזונות ולכן יש נפקות משפטית מכרעת לעיתים קרובות איזו ערכאה תדון בתביעה ולכן יתכן מאוד כי יהיה יתרון משפטי למי שפתח את ההליכים ראשון ובחר את הערכאה המשפטית שתדון בעניינו.

בחירת עורך דין גירושין - בעת שבני הזוג מחליטים כי הם רוצים להתגרש, עליהם לפנות כל אחד בפני עצמו לעורך דין גירושין מקצועי ומנוסה הן בבית הדין הרבני והן בבית המשפט האזרחי. לאחר דין ודברים מול עורך הדין, ינקטו הפעולותך המשפטיות על מנת להגן על זכויותיכם לפי כל דין ומידה ויש הסכמה בין שניט בני הזוג במכלול הנושאים הקשורים בפירוק החבילה אזי יחתם הסכם גירושין, שיובא בפני בית המשפט לאישורו לפי החוק כאשר לאחר מכן יתבצע הגט בהסכמה.
הסכם גירושין הוא מסמך חשוב שילווה אתכם שנים רבות ועליו לכלול התייחסות לכל הנושאים הקשורים לגירושין ולהבטיח באופן מקסימאלי את זכויותיכם בכל בקשור בכך ובכלל זה: חלוקת רכוש, חלוקת זכויות וחובות גם ביחס לעתיד, משמורת על הילדים המשותפים, תשלום מזונות ועוד. חשוב מאוד כי הסכם גירושין יערך ע"י עו"ד מקצועי כך שלא תהיינה הפתעות בעתיד העלולות לגרום לנזק ולמפח נפש גדול לאחר מכן.

במידה ולא ניתן להגיע להסכם גירושין אזי על עורך הדין שבחרתם לפתוח בהליכים משפטיים ולהגיש תביעות מתאימות לערכאה הנכונה כדי להגן על זכויותיכם לפי כל דין. במצב זה יש יתרון לעורך דין שהינו גם טוען רבני כך שיש לו רקע מקצועי רחב הן בבית הדין הרבני והן בבית המשפט האזרחי לענייני משפחה. (למידע נוסף אודות עורך דין גירושין לחץ כאן)

הגעה לבני בית הדין הרבני – כאמור לעיל יהודים בישראל יכולים להתגרש רק בבית הדין הרבני ובמקרה זה על בני הזוג להופיע בפני בית הדין הרבני לטקס ביצוע הגט. עו"ד המתמחה בגירושין שהינו גם טוען רבני, יכול לייצג את בני הזוג טוב יותר בפני בית הדין הרבני ולסייע להם בהליך.
 
עורך דין לענייני גירושין
 

צריך גם לדעת איך מתגרשים

 
גם אם החלטתם על הליך גירושין חשוב שתדעו כי מעבר לבחירת עורך דין וההליך המשפטי עצמו כי בסופו של יום עליכם לדעת כי ילדכם ישארו עם שני הוריהם שנפרדו ולפיכך מומלץ מאוד לדעת איך מתגרשים בצורה נכונה:

השאירו את הילדים מחוץ לזירה המשפטית - הילדים אינם אמורים לבחור צד בהליך ולכן הימנעו מלערב אותם או להשתמש בהם לצורך העברת מסרים לבן הזוג, זכרו כי הצד הנפגע בהליך הינו לרוב הילדים ולכן מוטב להימנע מלערב אותם, אל תביאו את הילדים לבית המשפט, שתפו אותם בהליך בצורה מוגבלת ויידעו אותם בתוצאות הסופיות. ערוב הילדים מעבר לצורך לא תסייע לכם אך מאידך תגרום להם נזק גדול.

שמרו על איפוק- בהגיעכם לבית הדין או לבית המשפט, שמרו על איפוק וכבוד, אל תגררו לכעסים ומריבות מיותרות עם בן הזוג מעבר למתחייב. זיכרו כי הצגת הדברים באופן מכובד ולא מתלהם רק תסייע לכם לשכנע את בית הדין או בית המשפט בצדקת דרככם. עליכם גם לזכור כי מעבר למחלוקות עם בן הזוג, הייתם נשואים לאדם העומד מולכם וכי לכם ולו יש ילדים משותפים ולכן שמרו על איפוק וקור רוח במידת האפשר.

זיכרו עוד כי הייצוג המשפטי דורש מחשבה וריכוז בפרטים שיש בהם כדי להשליך על התוצאה ולעיתים קרובות ההתלהמות מסיטה את תשומת הלב מהעיקר הן שלכם, הן של עורך דינכם והן של בית הדין עצמו וחבל.

סמכו על עורך הדין - סמכו על עורך הדין שבחרתם ותנו בו אמון כי הוא ייצג אתכם בצורה הטובה ביותר וידאג לכל האינטרסים שלכם, הקפידו לבצע את הוראותיו של עורך הדין והימנעו מלהישמע לעצות אחרים שאינם צד בנושא ולעיתים קרובות אינם בקיאים בפרטים הרלבנטיים הן העובדתיים והן המשפטיים כך שעצותיהם לא טובות עבורכם. יידעו את עורך הדין שבחרתם בכל דבר חשוב ורלוונטי. זיכרו היטב כי סוף מעשה במחשבה תחילה!
 
לקבלת מידע ופרטים נוספים אודות איך מתגרשים
צרו קשר עם משרד עורכי דין משה פרדס