חלוקת רכוש

 
אם אתם עומדים בפני הליך גירושין, אתם בוודאי עוסקים הרבה בנושא של חלוקת רכוש. אם אכן כך, מומלץ מאוד להסתייע בעורך דין המתמחה בתחום, על מנת שהתהליך יתנהל בצורה כמה שיותר בטוחה עבורכם. אחרי הכול, כש"מפרקים את החבילה", כל אחד מהצדדים רוצה בדרך כלל לקבל כמה שיותר, ואם לא מתנהלים נכון אפשר להגיע למצבים בכלל לא נעימים.
 
 
 

משרד עורכי דין פרדס משה מתמחה בתחום של חלוקת רכוש, ויוכל להעניק לכם סיוע משפטי מקצועי לאורך כל הדרך, ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

 
חלוקת רכוש
 

מקצועיות וידע רב בתחום

 
על מנת להתנהל נכון בתחום של חלוקת רכוש, נדרשים הן ידע מקצועי רב והן היכרות עם מערכת המשפט ועם בתי הדין הרבניים. את כל אלה אנחנו מביאים אליכם, ומאפשרים לכם לקבל שירותים משפטיים ברמה הגבוהה ביותר. המטרה שלנו זהה לזו שלכם: לקבל כמה שיותר בתוך ההתדיינות על אופן חלוקת הרכוש, ולאפשר לכם להתחיל את הפרק החדש בחייכם כשיש ברשותכם מספיק נכסים שיקנו לכם ביטחון כלכלי.

מה חשוב לדעת?


לפני שנכנסים להליך של חלוקת רכוש חשוב להכיר מספר מושגים שלבטח תשמעו הרבה בתקופה הקרובה:

  • הלכת שיתוף – ההלכה שהיתה נהוגה עד ינואר 1974, ושלפיה כל הרכוש שנצבר על ידי בני הזוג במהלך החיים המשותפים שלהם צריך להתחלק ביניהם באופן שווה במקרה של גירושין. את החלוקה ניתן לבצע גם כשבני הזוג עדיין מוגדרים כנשואים.
  • חוק יחסי ממון – החוק שהוחל בינואר 1974 קובע, כי אצל זוגות שהתחתנו החל מתאריך כניסת החוק לתוקף יש להפריד בין הנכסים שנצברו על ידי כל אחד מבני הזוג במהלך תקופת נישואיהם. אם חלוקה זו אינה מאוזנת מבחינה כספית – צריך בן הזוג שיש לו יותר להעביר לבן זוגו לשעבר את ההפרש הכספי. ביצוע תהליך זה חייב להיעשות אך ורק לאחר פקיעת תוקף הנישואין ואינו יכול להתבצע כל עוד בני הזוג מוגדרים כנשואים.

חשוב לציין, כי כספים שמגיעים לאחד מבני הזוג על פי חוק קיים, כגון קצבאות מהביטוח הלאומי וכד' – יישארו שלו ולא יחולקו בין בני הזוג.

למה צריך עורך דין חלוקת רכוש?


לכאורה הדברים נראים מאוד ברורים, ויש חלוקה ברורה של הרכוש בין בני הזוג, בין אם התחתנו לפני ינואר 1974 ובין אם התחתנו אחר כך. למרות זאת, במקרים רבים מתחילים מאבקים בין בני הזוג, שעלולים להתפתח למצבים מאוד לא נעימים כמו האשמות שווא, הטחת דברים מאוד לא נעימים גם כשהילדים באזור ועוד.
אם אתם מבצעים את התהליך בסיועו של עורך דין מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום, גוברים הסיכויים לכך שהתהליך יתנהל בצורה יפה יותר ויסתיים, בסופו של דבר, לשביעות רצונם של שני הצדדים.
משרד עורכי דין פרדס מתמחה בתחום של חלוקת רכוש, ויעניק לכם ליווי צמוד בתחום לאורך כל הדרך.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ חייגו 6222943 - 02 או צרו קשר דרך האתר.