דיני משפחה

 

חיי המשפחה, ככל שיראו טבעיים עבורנו, עשויים לכלול גם היבטים לא נעימים. אלו כוללים גם דינים מסוימים על פיהם יש לפעול במקרה של קונפליקט. דיני משפחה כוללים את האספקטים השונים הקשורים לבני הזוג, הילדים ולעיתים רבות אף למשפחה המורחבת. דינים אלו אינם קשורים אך ורק למקרי פירוק משפחה או גירושין אלא לטווח רחב ביותר של מקרים, על שלל הדקויות והתקדימים המאפיינים את תחום משפטי זה.

 

דיני משפחה - גירושין

 

מפאת העובדה כי אחוז מקרי הגירושין עולה משנה לשנה, אין ספק כי תחום דיני המשפחה "רועש וגועש". פירוק המשפחה באמצעות גירושין מחייב הסדרי הראייה, הגדרת גובה מזונות, חלוקת רכוש ועוד. דיני המשפחה הם אלו המסדירים על פי חוק את הליך הגירושין והחתימה על הסעיפים השונים, בין אם במסגרת של "גירושין בהסכמה" ובין אם על סמך קביעת שופט.

דיני משפחה נוספים כוללים גם ביצוע שלום בית, על מנת למנוע את תהליך הגירושין ככל שניתן או לבצע גישור בין שני בני הזוג, כדי שתהליך ההיפרדות יהיה כמה שיותר פשוט. עורכי דין בתחום מלווים את לקוחותיהם גם בכל הנוגע להתנהלות מול בית הדין הרבני. ניסוח מקצועי של עילת הגירושין יסייע לבני הזוג המעוניינים להיפרד להתמודד עם כך כיאות.

 
ניכור הורי: כך תפעלו להפסקת הניכור - לקריאת המאמר לחצו כאן
 
דיני משפחה בירושלים
 

נישואין והתקשרויות אחרות

 

הקמת משפחה צעירה, ללא "מטענים" מיוחדים, אינה מחייבת על פי רוב התערבות עורך דין. אלא שלעיתים מיסוד הקשר כולל גם חתימה על הסכם ממון והסכמים אחרים. הדרך הנכונה לעשות כן היא באמצעות הסתייעות בעורך דין מומחה בדיני משפחה. דיני משפחה קשורים גם למקרים בהם חל קונפליקט כלשהו (פרידה, צוואות, ירושות וכו') במקרים בהם בני הזוג הינם ידועים בציבור, כלומר: אינם נשואים אך מקיימים משק בית משותף וכן במקרים של נישואים אזרחיים.

 

כיצד בוחרים עורך דין לענייני משפחה?

 
עורך דין בתחום דיני משפחה הינו הישות המקצועית המתמחה בתחום סבוך ומורכב זה ועל כן הוא רשאי לייצג את לקוחותיו בערכאות המשפטיות המתאימות. על מנת לעבור את הקונפליקט המשפטי הרגיש והמשמעותי הזה, יש להסתייע בטובים ביותר.

להלן כמה מהקריטריונים לבחירת עו"ד דיני משפחה


  • ההון האנושי - בחרו במשרד בו עובדים מספר עורכי דין, שכל אחד מתמחה בתחום הצר יותר של דיני המשפחה, בהקשר למקרה שלכם; גירושין, צוואה או פרידה של ידועים בציבור למשל.
  • ניסיון - ככל שהמשרד מנוסה יותר, כך קטן הסיכוי להסתבכות משפטית מפאת חוסר ניסיון של עורך הדין.
  • גירושין - בחרו עורך דין אשר לו לא רק ניסיון בייצוג בבית המשפט אלא אף בבתי הדין הרבניים, במידה והתחתנתם נישואים אורתודוכסיים כמובן.
  • זמינות ויחס אישי - בנושאים אלו קיים צורך עז ברגישות, אוזן קשבת ומענה בכל עת. ודאו כי יש לכם את "הכימיה" הנחוצה עם עורך הדין שבחרתם.
 
חשוב מאוד כי לעו"ד בדיני משפחה תהיה גם הכשרה מקצועית וניסיון בדין הדתי הנוהג בבתי הדין הרבניים שיש להם סמכות מקבילה בנושאים רבים מול בת המשפט לענייני משפחה.
 

דיני משפחה בירושלים

 
משרד עורכי דין ונוטריון משה פרדס עוסק בתחומים מגוונים בעולם המשפט, לרבות דיני משפחה, מקרקעין, משפט אזרחי וייצוג בבתי הדין הרבניים. ניסיוננו רב השנים לצד היחס האישי והמקצועי הופך אותנו לבחירה בטוחה עבור מי שניצב או ניצבת בפני דילמה משפטית. עו"ד משה פרדס הינו גם טוען רבני בהכשרתו המקצועית והא מופיע בנוסף להכשרתו כעו"ד גם כטוען רבני בבתי הדין הרבניים קרוב ל- 25 שנה.