דיני מקרקעין

 
עסקאות נדל"ן הן מהעסקאות החשובות ביותר בחיינו. מרבית האנשים במדינת ישראל מבצעים בין עסקת נדל"ן אחת ל-3 עסקאות בחייהם. אנשים מנסים להימנע מרכישות נדל"ן כי אלו פעולות משפטיות מורכבות מאוד, ולאור חוסר הניסיון המובנה של רובנו בפעולות הללו, אנו פוחדים להיכוות.

לצערנו, רשימת האנשים שנפגעו כתוצאה מרמאויות בעסקאות נדל"ן היא ארוכה מדי. מסיבה זו דיני מקרקעין בישראל מסובכים, והולכים ומסתבכים עוד יותר כל הזמן. העניין מורכב עד כדי כך, שיש עורכי דין מקרקעין, העוסקים במיוחד בתחום זה של דיני מקרקעין. תפקידו של עורך דין מקרקעין בעסקאות נדל"ן הוא להגן על שני הצדדים: המוכר והקונה, כאשר הקונה נמצא בנקודת פגיעות רבה יותר
 

תפקידיו של עו"ד לדיני מקרקעין

 
עורך דין מקרקעין צריך ראשית כל לבדוק כל את נכונות המסמכים של המוכר. כך למשל, האם יש טאבו על הדירה והאם הטאבו רשום על המוכר. במלים אחרות, האם המוכר הוא בעל הנכס ולכן גם בעל זכויות המכירה. בעבר הרחוק היו מקרים בהם אדם זר לחלוטין מכר דירה שלא הייתה שייכת לו, ולאחר המכירה הגיעו בעלי הנכס האמיתיים, ודרשו את זכויותיהם. כיום דיני מקרקעין מגנים על הקונה מרמאות כזו.
 
דיני מקרקעין
 
חישוב מיסי עסקת נדל"ן זה חלק חשוב ביותר מתפקידו של עורך דין מקרקעין. דיני מקרקעין קובעים שלל מיסים המוטלים הן על המוכר והן על הקונה. מס השבח הוא מס המוטל על המוכר ומשמש מאין "מס הכנסה" של דיני מקרקעין. כלומר המס הוא על הסכום שהמוכר הרוויח מהנכס שלו. מס רכישה מוטל כמובן על הקונה והוא משתנה בהתאם לסוג הנכס.

חשוב ביותר לציין כי דיני מקרקעין קובעים סיגים שונים על מנת לאפשר לקבוצות חלשות באוכלוסיה רכישה של דירה. כך למשל נכים יקבלו זיכוי מיוחד בתשלום מס רכישה. תפקידו של עו"ד מקרקעין הוא לאתר נקודות המזכות את הלקוחות שלו בפטור מלא או חלקי מהמסים.

תחום הנדל"ן במדינת ישראל חם מאוד, המחירים הולכים ועולים כל הזמן. אפילו המשבר הכלכלי העולמי שחווינו בשנת 2009 לא הצליח להוריד את מחירי הדירות. יחד עם זאת, כולנו זוכרים את הסיפור הקשה של נפילת חברת חפציבה, וכמה אנשים נפגעו כלכלית כתוצאה מנפילתה של חברה זו.

לאור המחירים הגבוהים והסיכונים הלא מעטים, יש לבחור עורך דין מקרקעין בצורה קפדנית מאוד. עדיף לשלם קצת יותר לעורך דין מנוסה מאשר לחסוך על התחום החשוב הזה. יש לזכור שהעדר הידע שלנו בתחום הנדל"ן גורם לנו להאמין בצורה עיוורת לדברי עורך הדין. מסיבה זו חשוב שזה יהיה איש מקצוע שאפשר לסמוך עליו.
 

עו"ד מקרקעין - תכנון ובנייה

 

תחום מרכזי נוסף בתפקידו של עו"ד לדיני מקרקעין הינו בכל הנוגע להיבטי תכנון ובנייה. לא פעם ולא פעם, לקוחות רבים נתקלים בבעייה הנובעת מפאת ליקויי בנייה או חריגות בנייה.

בעיות אלו דורשות טיפול מיידי, תוך התייעצות צמודה עם עו"ד מקרקעין. כך למשל, במקרה של רכישת דירה מקבל"ן בפרויקט בו נתגלו ליקויי בניה או חריגות בנייה. עו"ד המתמחה בדיני תכנון ובנייה ילווה את לקוחותיו בטיפול בבעייה אל מול הקבלן.

 

עורך דין מקרקעין משה פרדס

 
במשרד עורכי דין משה פרדס צברנו ניסיון וידע רב בדיני מקרקעין. עורך דין מקרקעין משה פרדס היה אחראי על ביצוע חוזי מקרקעין רבים. עומדים בפני ביצוע עסקת מקרקעין? התקשרו היום וקבעו פגישת ייעוץ. נשמח לסייע לכם עם המומחיות והניסיון שצברנו במשך שנים רבות בתחום.
 
דוגמא לפסק דין:
 
קובץ להורדה - דוגמא לפסק דין