עורך דין הסכם ממון

 
מעוניין לבצע הסכם ממון? זקוק למידע או ייעוץ בנושא הסכמי ממון?
עורכי דין - "משה פרדס" - המשרד מתמחה בעריכת הסכמי ממון טרום הנישואין,
לאחר נישואין, הסכמי ממון לידועים בציבור

לפרטים, ייעוץ ומידע נוסף צלצל 02-6222943
 

מידע אודות עו"ד הסכם ממון, מה הוא ההסכם, מה תוקפו של ההסכם, מה הוא כולל, מה הוא מונע, מדוע כדאי לבצע את ההסכם וכיצד כדאי לבצע אותו.

 

עורך דין הסכם ממון מהו?

 

ההסכם נערך בין בני זוג העומדים לקיים מערכת יחסים זוגית ומסדיר את ענייני הרכוש בין בני הזוג, לפי רצונם, במהלך הקשר הזוגי הכולל זכויות וחובות של שני הצדדים ואף מסדיר נושאים אלה בראיה עתידית במקרה של פרידה או גירושין לפי העניין.


בהסכם הממון מפורטים בדרך כלל נכסיהם של בני הזוג, ערכם והבעלות עליהם. הסכם ממון מטרתו להחיל הסדרים רכושיים בהתאם לרצון הצדדים כדי למנוע מצב משפטי בו יחול כברירת מחדל ההסדר הרכושי הקבוע בחוק יחסי ממון בין בני זוג משנת 1973 הקובע למעשה כי נכסי בני הזוג מתחלקים בשווה והכוונה לנכסים המשותפים אותם צוברים בני זוג במהלך תקופת נישואיהם כאשר כל צד מקבל חצי מהרכוש שיכול לכלול בין היתר: מקרקעין, נכסים נזילים, קרנות ואף נכסים רוחניים.

יש בחוק חריגים כגון נכסים שהתקבלו בירושה אותם אין לחלק בין בני הזוג וכן נכסים שרכש כל צד קודם לנישואיו אך לעיתים קרובות במהלך הנישואין יש טשטוש גבולות בין הנכסים ובית המשפט עלול לראות גם בנכסים אלו נכסים משותפים המתחלקים בשווה בין שני בני הזוג.
 

תוקף הסכם חיים משותפים או הסכם ממון

 

הסכמי ממון לפני הנישואין באים להבטיח את רצון שני הצדדים באופן שלא תהיינה הפתעות לא רצויות לאף צד.


ההסכם נעשה בכתב וחייב לקבל לפי החוק אישור של בית משפט או בית דין רבני. אם ההסכם נחתם טרם נישואי בני הזוג, רשאי נוטריון לאשר אותו ללא צורך בבית משפט או בית דין רבני. חשוב לקחת עו"ד מקצועי להסכם ממון מכיוון שהסכם ממון שלא קיבל אישור על ידי הגורמים המוסמכים האמורים הוא בעייתי מבחינת תוקפו המשפטי.

מומלץ מאוד לערוך את הסכם הממון אצל עורך דין מנוסה בתחום דיני המשפחה כך שההסכם אכן יכסה את הצדדים מבחינה משפטית כמה שאפשר. עורך דין משה פרדס הוא בעל ניסיון רב בדיני המשפחה בכלל ובעריכת הסכמי ממון בפרט.
 
עורך דין הסכם ממון
 

עו"ד פרדס נוהג לעגן בהסכם הממון או הסכם חיים משותפים, הסדרים המתייחסים גם למצב של פרידה או גירושין המקלים על בן הזוג המעוניין בגירושין לפרק את החבילה מהר יותר ובכך למנוע מצב בו צד אחד עושה שימוש שלא בתום לב בהליכי הגירושין כדי לעגן את הצד שכנגד ו/או כדי לסחוט ממנו הישגים כלכליים שלא כדין כפי שלצערנו קורה היום במדינת ישראל. עורך דין משה פרדס ישמח לתרום מניסיונו ומהידע שלו לעריכת הסכם הממון שלכם.


הסכם ממון למרות אי הנוחות שבו, לעיתים, עלול למנוע "מלחמות" רבות בין בני הזוג בעתיד, ולגרום לתהליך הגירושין להסתיים באופן חלק ומהיר יחסית.

בנוסף, כאשר שני בני הזוג מגיעים ממעמד כלכלי שונה, חתימה על הסכם ממון לפני הנישואין היא מעין הוכחה שהזוג לא נישא מסיבות כלכליות.

עו"ד משה פרדס הוא גם נוטריון ולפיכך ניתן לאשר במשרדו את הסכם הממון באישור נוטריוני ובכך לחסוך את הצורך להגיע לערכאה משפטית לצורך אישור ההסכם. ניתן לפנות במשותף על ידי שני הצדדים או לחילופין תיתכן פניה של צד אחד לייצוג. במקרה שהצדדים מעוניינים כי הסכם הממון יהיה בר תוקף גם לפי המשפט העברי ניתן לעשות זאת אם כי הדבר מורכב יותר.

עו"ד משה פרדס הינו גם טוען רבני מוסמך ולפיכך ניתן לערוך באמצעותו הסכמי ממון שיהיו תקפים הן לפי הדין האזרחי והן לפי ההלכה.

 

סיבות לביצוע הסכם ממון או הסכם חיים משותפים

 
קיימות סיבות שונות שבגינן חותמים בני זוג על הסכמי ממון, הסיבות הנפוצות ביותר הן:

  • אנשים מעדיפים להשאיר את השליטה על חלוקת הנכסים בידיהם ולא להסתמך על רשות שופטת זו או אחרת.
  • בני הזוג מגיעים ממעמד כלכלי שונה, ובדרך כלל הצד שמגיע עם יותר נכסים רוצה "להבטיח" שהחתונה לא נגרמת בגלל כסף. בנוסף, בעלי עסקים שאינם רוצים לחלק את העסק במקרה של פרידה.
  • אנשים שלהם ילדים מנישואים קודמים רוצים לחלק לילדיהם רכוש לפי רצונם.
  • כאשר צד אחד מגיע עם חובות קודמים והצד השני אינו רוצה לקחת אחריות על חובות אלו.
  • אנשים חותמים הסכם ממון כדי שאם בעתיד ייפרדו הפרידה לא תהיה מלווה בקרבות רכוש בין בני הזוג וכי הגירושין אם ידרשו יהיו מהירים יותר ופחות כואבים.
 

זכרו!

 

הסכם ממון אחרי הנישואין (או לפניהם), אינו סימן חלילה לפרידה או גירושין בעתיד, אך הסכם ממון על ידי עורך דין מבטיח שבמקרה של פרידה יימנעו מלחמות רכוש מיותרות, וחלוקת הרכוש תהיה צודקת לפי מה שסיכמו שני הצדדים בטרם נישאו. עורך דין משה פרדס הוא עורך דין ונוטריון המתמחה בעריכת הסכמי ממון או הסכמי חיים משותפים מקצועיים שיגנו על האינטרסים של הצדדים.

 
משרד עורכי דין משה פרדס - התמחות בעריכת הסכמי ממון בין בני זוג.
עורך דין הסכם ממון באזור ירושלים