עורך דין מקרקעין

 

משרד עורכי דין - משה פרדס

עורך דין לרכישת דירה
שירותי עו"ד מקרקעין 02-6222943

 
  • התנהלות מול רשויות המס
  • רישום נכסים
  • עריכת חוזים והסכמים עבור רכישה / השכרה של נכסים
  • ועוד מגוון רחב של שירותים
 

ליווי באמצעות עורך דין מקרקעין

 
אין ספק שהעסקה הכלכלית הגדולה ביותר שרובנו עושים בחיים שלנו היא עסקת נדל"ן. לא משנה אם אנו קונים דירה קטנה במחיר נמוך יחסית, או בית ענק בהרצליה פיתוח בשווי כמה עשרות מיליוני שקלים, תמיד יש צורך בשירותי עורך דין מקרקעין המתמחה בנדל"ן שילווה את העסקה. תפקידו של עורך הדין הוא להגן עלינו בחוזה מחייב מפני רמאויות ומעשי הונאה.

מצד שני, בתור מוכרים עורך הדין דואג גם לאינטרסים של המוכר ומגן גם עליו. לפעמים יש עורך דין אחד המלווה את העסקה, ולפעמים יש עורך דין לכל צד.
 

חשיבות עורך דין מקרקעין מנוסה

 
מחירי הנדל"ן במדינת ישראל גבוהים מאוד, וזה בשל היותה של מדינת ישראל מדינה קטנה עם הרבה תושבים. באופן טבעי, איפה שיש הרבה כסף, יש גם הרבה ניסיונות הונאה. לאורך כל שנות קיום המדינה היו מקרים בהם רוכשי דירות היו יעד לתכסיסיהם של רמאים זריזים. כך למשל בעבר היו מוכרים דירות כשלמוכר אין בעלות על הנכס, וכך הקונה המסכן נותר ללא כסף וללא נכס. אין ספק שמדובר בחורבן כלכלי של ממש. כל ניסיון רמאות בתחום הנדל"ן גרר אחריו חקיקה במטרה להגן על הקונה והמוכר גם יחד.

המחוקק ניסה להגיע למצב שבו שני הצדדים ישיגו הסדר הוגן בצורה היעילה ביותר. התוצאה היא מערכת ביורוקרטית מסועפת מאין כמותה, שמצריכה התמחות מיוחדת כדי לעשות את העבודה בצורה יעילה. בשל כך, אין אפשרות מעשית לבצע עסקת נדל"ן ללא עורך דין .

כיום המצב במדינת ישראל הוא כזה שעסקת נדל"ן לא יכולה לצאת אל הפועל ללא עורך דין המתמחה במקרקעין לא רק בשל הסיבוך הגדול, אלא גם מפני שהחוק מחייב ליווי כזה.

 
דיני מקרקעין
 

ישנם קוני דירה המוצאים עצמם בהוצאות אדירות ובהתחייבויות כלכליות לאורך שנים. מצב כזה מפחיד אותם והם מנסים לחסוך מכל מקום שבו הם יכולים, ובצדק. הניסיון לחסוך בא לידי ביטוי גם בחיפוש עורך דין מקצועי שילווה את החוזה.

החיסכון במקרה הזה אינו במקומו משום שחשוב לזכור שאם יש עוקץ בעסקה, עורך הדין הוא שיעלה על העניין. ככל שעורך הדין מקצועי ומנוסה יותר, כן גדל הסיכוי שיעלה על נקודות בעייתיות, אך עורך דין מקרקעין מנוסה וידוע, יבקש גם יותר כסף עבור עבודתו. היות והמשמעות של העסקה היא התחיבות על כל חסכונותינו, תוודאו שמי שאמור להגן עליכם, יידע לעשות זאת. עורך דין טוב זה לא המקום לחסוך עליו.

 

תפקידיו של עורך דין מקרקעין

 
במסגרת תפקידו לעורך דין מקרקעין יש כמה תפקידים מרכזיים:
משרד עורכי דין המטפל בנושאים הקשורים במקרקעין עוסק בכל הקשור לרשויות המס- מס שבח, החל על המוכר ומס הקניה, שחל על הקונה. כמו כן, עורך הדין צריך לדאוג לרשום את הנכס על שמו של הקונה בטאבו ועוד.